Blog

Dormakaba gege pExtra plus Hizmetli anahtarı nasıl çalışır

30 Haziran 2020

Dormakaba Gege Pextra Plus Çelik kapı kilit göbeği Hizmetli Anahtarı nasıl çalışır ne işe yarar ?

Evinizin anahtarını üçüncü kişilerle paylaşmak durumundaysanız bu sistemi kullanmanız faydalı olacaktır.

Örneğin evinize belirli günlerde gelen bir yardımcınız var ve ona bir anahtar vermek durumundasınız...

İstanbul Havalimanı

17 Haziran 2020

"Dünyanın en büyüğü" için dormakaba'dan kapsamlı çözümler...

Dünyanın En Büyüğü Olacak

Cumhuriyet tarihinin en büyük inşaat projesi olan İstanbul Havalimanı’nın inşaatında, 12 bin 400 sondaj yapıldı, araştırma çukuru açıldı. 3 bin 159 araç ve makine aralıksız çalıştı. 750 milyon metreküp toprak kazıldı. 320 milyon metreküp dolgu yapıldı. 7 milyon metreküp beton döküldü.

Projenin ilk aşaması, üç pist ve 90 milyon yolcu kapasitesine sahip bir terminalin açılmasıyla 2018'de tamamlandı. İstanbul Havalimanı, tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip 350'den fazla noktaya uçuş sunacak ve dünyanın en büyük havalimanı olacak.

dormakaba REFERANSLAR - İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi

08 Nisan 2020

dormakaba'nın mekanik anahtar sistemi Master Anahtarlarprestijli projelerde hızla yer almaya devam ediyor. Türkiye’nin en büyük 3. sağlık yatırım projesi, 23.600 hastaya hizmet verecek olan İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi; Master Anahtar çözümünü tercih eden projelerden birisi oldu.

dormakaba gege pExtra plus ve Kaba Expert Plus yüksek güvenlikli çelik kapı kilitlerinin karşılaştırması

17 Mart 2020

          Sizlerlerden telefon, e-mail veya canlı destek aracılığıyla gelen tüm soruları tekrar tekrar değerlendiriyoruz ve bu konular hakkında bilgilendirici yazılar yazmaya çalışıyoruz. Bu yazımızda yine en çok karşılaştığımız bir sorunun cevabını vermeye çalışacağız;

          Soru: dormakaba gege pExtra Plus kapı kilit silindiri mi yoksa dormakaba Kaba Expert Plus kapı kilit silindiri mi almalıyım ? Bu kapı kilit silindirlerinin birbirlerinden farkı nedir ? gege pextra mı kaba expert mi daha güvenli ? 

          Cevap:

          İlk olarak bir tablo aracılığıyla ürünlerimizi karşılaştıralım

dormakaba gege pExtra plus ve kaba expert plus çelik kapı kilit göbeği güvenlik derecesi

08 Mart 2020

          Her üründe olduğu gibi kapı kilit göbeklerindede bir avrupa standartı mevcuttur. Kilit göbekleri ve anahtarlarını kapsayan bu standart EN 1303 olarak anılır. 

        Anahtarla ilgili güvenlik 6 sınıftan oluşur. 1. sınıf en düşük, 6. sınıf ise en yüksek derecelidir. Kapı kilit silindirlerinde kullanılan anahtar en az silindirin kendisi kadar önemlidir. 

Çelik kapılarda alınması gereken güvenlik önlemleri

02 Mart 2020

          Çelik kapınız ne kadar sağlam ve güçlü olursa olsun, bu hırsızlardan kurtulmak için yeterli değildir. Çelik kapı alırken kasasında ve kapının kendisinde kullanılan sac ve çelik malzemenin kalitesini inceleriz fakat bu büyük bir yanılgıdır. Çelik kapıların üretiminde kullanılan malzeme, kapının uzun ömürlü olması ve konfor açısından elbette çok önemlidir fakat çelik kapıların güvenliğiniz için sağlamış olduğu katkı maalesef düşünülenden çok düşüktür.

Kaba Gege Pextra Plus Barelin Kopyalanamayan anahtarı kaybolursa ne yapacağım ?

23 Şubat 2020

          Dormakaba Gege Pextra Plus barelin sizlere sunmuş olduğu önemli özelliklerden biriside kopyalanamayan anahtarının olmasıdır. Bu anahtar dışarıdan bakıldığında normal sıradan bir anahtar olarak görünür. Fakat yakından incelendiğinde kopyalanması imkansız bir anahtardır. Neden imkansız diyoruz; çünkü kötü niyetli kişiler bir anahtar kopyalatmak için onbinlerce lira harcamak istemezler. 

Master anahtar sistemi nedir

07 Şubat 2020

          Master anahtar sistemi, belli bir plan dahilinde hangi anahtarların hangi kapıları açabileceğinin belirlendiği ve uygulandığı sistemdir. Böylece tüm anahtarlarınızı ve giriş haklarını koruma altına almış olursunuz.

          Basit bir örnekle; evinizin kapısını, şirketinizin kapısını, şirketteki odanızın kapısını size özel hazırlanmış olan tek bir anahtarla açabilirsiniz. Fakat eşiniz için özel hazırlanmış anahtar evinizin kapısını açabildiği halde şirketinizin kapısını ve şirketteki odanızın kapısını açamaz. Şirket müdürünüz için hazırladığımız anahtar ise şirketin kapısını açabildiği halde, evinizin ve şirketteki odanızın kapısını açamayacaktır. Bu gerçekten çok basit bir örnektir. Hayal edebileceğiniz en karmaşık sistemleri, sistemde on binlerce kapı olsa bile yönetecek şekilde master anahtar sistemi tasarlayabiliyoruz.

Çelik Kapı kilit göbeği barel nasıl değiştirilir ?

06 Şubat 2020

          Kapı kilit göbeği değiştirmek sanıldığı gibi korkulan bir iş değildir. 10 yaşında bir çocuğun bile yapabileceği çok basit bir işlemdir. Aşağıda maddeler halinde barel nasıl değiştirilir anlatacağım;

İhtiyacımız olan malzemeler şarjlı tornavida veya normal bir tornavida

1- Kapımızı aralıyoruz ve kapı kilidini karşımıza alıyoruz

Kapı kilidi göbeği nasıl ölçülür ?

05 Şubat 2020

          Kapı kilit göbeği seçerken ölçüye dikkat etmemiz gerekmektedir. Kapı kilit göbeği kapının dış kısmında bulunan rozetin dışına 5 mm den fazla taşmamalıdır. Aksi halde hırsızlar kurbağacık benzeri bir aletle barelinizi tutabilir ve koparabilirler. Her ne kadar kapı kilit göbeğinizde kırılmalara karşı koruyucu tuzak bulunsa bile bu karşılaşmak istemediğimiz bir durumdur. Kapı kilit göbeği ölçüsünü almak için 2 yöntem kullanılmaktadır. Birincisi mevcut barelinizi ölçmek, ikincisi ise ölçüyü kapı üzerinden almaktır. Sizlere iki yöntemide anlatacağız fakat tavsiye ettiğimiz yöntem ikincisi yani kapı kilit göbeği ölçüsünü kapıdan almaktır.

1 2
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.