İstanbul Havalimanı

17 Haziran 2020
İstanbul Havalimanı

"Dünyanın en büyüğü" için dormakaba'dan kapsamlı çözümler...

Dünyanın En Büyüğü Olacak

Cumhuriyet tarihinin en büyük inşaat projesi olan İstanbul Havalimanı’nın inşaatında, 12 bin 400 sondaj yapıldı, araştırma çukuru açıldı. 3 bin 159 araç ve makine aralıksız çalıştı. 750 milyon metreküp toprak kazıldı. 320 milyon metreküp dolgu yapıldı. 7 milyon metreküp beton döküldü.

Projenin ilk aşaması, üç pist ve 90 milyon yolcu kapasitesine sahip bir terminalin açılmasıyla 2018'de tamamlandı. İstanbul Havalimanı, tamamlandığında yıllık 200 milyon yolcu kapasitesine sahip 350'den fazla noktaya uçuş sunacak ve dünyanın en büyük havalimanı olacak.

Ödüllü

Proje birçok ulusal ve uluslararası ödüle layık görüldü. Ayrıca, projenin sembolü olan Hava Trafik Kontrol Kulesi, 2016 yılında bu amaçla yapılan uluslararası yarışmayı kazanan Pininfarina ve AECOM tarafından tasarlandı.

Kapsamlı çözümler

Projenin farklı alanında, farklı beklenti ve gereksinimleri karşılayan dormakaba çözümleri tercih edildi. E-gate çözümlerinden engelli tuvaletleri için otomatik açılan kapı çözümlerine kadar; birçok farklı talebe cevap verildi.

Yüklenici

İGA (Cengiz, Mapa, Limak, Kolin, Kalyon Ortak Girişim Grubu (OGG))

Mimarlar

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.