Çelik kapı kilit göbeği özellikleri

Dormakaba Kaba Expert Plus çelik kapı kilit göbeği hizmetli anahtarı fonksiyonu

20 Ağustos 2020
Dormakaba Kaba Expert Plus çelik kapı kilit göbeği hizmetli anahtarı fonksiyonu

Evinizin anahtarını üçüncü kişilerle paylaşmak durumundaysanız bu sistemi kullanmanız faydalı olacaktır. Örneğin evinize belirli günlerde gelen bir yardımcınız var ve ona bir anahtar vermek durumundasınız... Bu gibi durumlarda yardımcınıza vermeniz gereken anahtar Hizmetli anahtarıdırHizmetli anahtarı, ikili pas sistem kapı kilit göbeklerinden yalnızca kapının alt tarafında takılı olanını açıp kapatabilir (kapı kilidinin dilini çekebilen kapı kilit göbeğini), üst tarafa takılan kapı kilit göbeğini açıp kapatamaz. 

Çelik kapılarda alınması gereken güvenlik önlemleri

02 Mart 2020
Çelik kapılarda alınması gereken güvenlik önlemleri

          Çelik kapınız ne kadar sağlam ve güçlü olursa olsun, bu hırsızlardan kurtulmak için yeterli değildir. Çelik kapı alırken kasasında ve kapının kendisinde kullanılan sac ve çelik malzemenin kalitesini inceleriz fakat bu büyük bir yanılgıdır. Çelik kapıların üretiminde kullanılan malzeme, kapının uzun ömürlü olması ve konfor açısından elbette çok önemlidir fakat çelik kapıların güvenliğiniz için sağlamış olduğu katkı maalesef düşünülenden çok düşüktür.

Çelik Kapı kilit göbeği barel nasıl değiştirilir ?

06 Şubat 2020
Çelik Kapı kilit göbeği barel nasıl değiştirilir ?

          Kapı kilit göbeği değiştirmek sanıldığı gibi korkulan bir iş değildir. 10 yaşında bir çocuğun bile yapabileceği çok basit bir işlemdir. Aşağıda maddeler halinde barel nasıl değiştirilir anlatacağım;

İhtiyacımız olan malzemeler şarjlı tornavida veya normal bir tornavida

1- Kapımızı aralıyoruz ve kapı kilidini karşımıza alıyoruz

Kapı kilidi göbeği nasıl ölçülür ?

05 Şubat 2020
Kapı kilidi göbeği nasıl ölçülür ?

          Kapı kilit göbeği seçerken ölçüye dikkat etmemiz gerekmektedir. Kapı kilit göbeği kapının dış kısmında bulunan rozetin dışına 5 mm den fazla taşmamalıdır. Aksi halde hırsızlar kurbağacık benzeri bir aletle barelinizi tutabilir ve koparabilirler. Her ne kadar kapı kilit göbeğinizde kırılmalara karşı koruyucu tuzak bulunsa bile bu karşılaşmak istemediğimiz bir durumdur. Kapı kilit göbeği ölçüsünü almak için 2 yöntem kullanılmaktadır. Birincisi mevcut barelinizi ölçmek, ikincisi ise ölçüyü kapı üzerinden almaktır. Sizlere iki yöntemide anlatacağız fakat tavsiye ettiğimiz yöntem ikincisi yani kapı kilit göbeği ölçüsünü kapıdan almaktır.

Kilit göbeği seçerken dikkat edilmesi gereken 6 güvenlik kuralı

24 Ocak 2020
Kilit göbeği seçerken dikkat edilmesi gereken 6 güvenlik kuralı

Hırsızlardan korunmak için dünyanın en sağlam, en güçlü kapısını satın alsak bile boşa para harcamış oluruz. Çünkü işin en önemli noktası kapı değil kapının üzerindeki o küçük parça; anahtarımızı sokup kilidi çevirdiğimiz kapı kilit göbeğidir. Eğer doğru kapı kilit göbeğini seçersek hırsızlara dur demiş oluruz. Tabii kapı kilit göbeğinin bizlere tek sunduğu özellik güvenlik değildir.. Aynı zamanda sağlıktır, konfordur. Hadi hep birlikte kapı kilit göbeği nasıl seçilir, bizlere ne faydalar sağlar analiz edelim;

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.