Kaba Gege Pextra Plus Barelin Kopyalanamayan anahtarı kaybolursa ne yapacağım ?

23 Şubat 2020
Kaba Gege Pextra Plus Barelin Kopyalanamayan anahtarı kaybolursa ne yapacağım ?

          Dormakaba Gege Pextra Plus barelin sizlere sunmuş olduğu önemli özelliklerden biriside kopyalanamayan anahtarının olmasıdır. Bu anahtar dışarıdan bakıldığında normal sıradan bir anahtar olarak görünür. Fakat yakından incelendiğinde kopyalanması imkansız bir anahtardır. Neden imkansız diyoruz; çünkü kötü niyetli kişiler bir anahtar kopyalatmak için onbinlerce lira harcamak istemezler. 

          Gege Pextra Plus ın anahtar profili öyle karmaşıktır ki günümüz teknolojisindeki 3D yazıcılarla dahi kopyalanması imkansıza yakındır. Profil düz değil eksenli bir profildir. Anahtar üreten firmaların tezgahları bu özellikteki bir anahtarın profilini üretmeye yeterli değildir.

Resimde profilin karmaşıklığı gösteriliyor

          dormakaba Gege Pextra Plus barelin anahtarı aynı zamanda kopyalanmaya karşı patentlidir. Çılgının biri onbinlerce lira harcayıp ve sır gibi sakladığımız teknolojimizi çözüp bu anahtarı kopyalamaya kalkarsa yasalar önünde büyük suç işlemiş sayılır. 

Yukarıda piyasada bulunan standart bir silindirin basit yapısını görüyorsunuz

          Anahtarlarımızın bir diğer özelliği ise standart bir profile sahip olmamasıdır. Yani bir başka gege pextra plus barele ait bir anahtar profili kopyalandığında sizin gege pextra plus barelinize girme ihtimali yüzde 2 den azdır. Çünkü Türkiye için özel olarak ayırdığımız profil çeşidi 56 adettir.

          En çok karşılaştığımız sorulardan biri; "bu anahtarı nasıl kopyalatacağım" sorusudur. Cevabı bu anahtarı kopyalatmak sizin için kolay başkası için imkansız şeklindedir. Barelinizle birlikte size gönderilen güvenlik kartınız olmadan bu anahtarı kopyalatamazsınız. Mağazalarımız harici herhangi bir anahtarcı veya çilingire gittiğinizde bu anahtarı kopyalatamazsınız. Anahtarınızı ancak ya mağazalarımız aracılığıyla güvenlik kartınızı göstererek yada mksturkiye.com sitemiz üzerinden güvenlik kartı ve faturanızı göstererek sipariş edebilirsiniz. Böylece haberiniz, izniniz olmadan kopyalamanın önüne geçmiş olursunuz. Sizlere önerimiz, satın almış olduğunuz gege pextra barelinizi teslim alır almaz güvenlik kartınızın ve faturanızın fotoğrafını telefonunuza kaydetmenizdir. Aksi halde tüm anahtarınız kaybolduğunda yani ev giremediğinizde kartınızda evdeyse sıkıntı büyük demektir.

          En çok karşılaştığımız ikinci soru ise; "anahtarlarımın tamamını kaybettim, şimdi evime giremeyecekmiyim" sorusudur. Yukarıdada bahsettiğim gibi güvenlik kartınızla yeni bir anahtar yaptırıp evinize girebilirsiniz fakat güvenlik kartınız yoksa bu çok meşakkatli bir iştir. Yapmanız gereken işini çok iyi bilen bir çilingir çağırmanız ve kapınızı yaklaşık 3 saat süren çok gürültülü bir operasyonla açtırmaktır. Bu elbette ucuz olmayacaktır. Takdir edersiniz ki açılması imkansıza yakın bir barel sahibisiniz, bu bareli açmanın püf noktası olmaması çok normal değil mi ? Zaten açılmaması için tasarladığımız barelimizi kendimizin çok kolay bir şekilde açabilmesi güvenlik açığı oluşturmaz mı ?

          Gördüğünüz gibi dormakaba gege pextra plus barelimizin yalnızca anahtarının güvenliği için aldığımız önlemler bile herkesi şaşırtıyor. Sizce anahtara bile bu kadar önem verdiysek, barelimizin iç mekanizmasını anlatmamıza gerek var mı ?

          Şirketimizin mütevazi olamadığı tek konu ürünlerimizin güvenliği ve kalitesidir. En iyisiyseniz her zaman takdiri sonuna kadar hak edersiniz

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.