68-71 mm (30-40)

dormakaba Kaba experT Plus 68 - 71 mm İkiz Ortak Anahtarlı Biri Mandallı Çelik Kapı Kilit Göbeği

Dormakaba kaba expert plus Daha Fazla 68-71 mm (30-40) marka ürünler Daha Fazla Çelik Kapı Kilit Göbekleri kategorisi ürünler
8.408,00 TL + KDV
Havale Fiyatı : 7.987,60 TL + KDV
Anahtar başlığı rengi

Kampanya
 • Ürün Özellikleri
 • Ödeme Seçenekleri
 • Yorumlar (1)
 • Tavsiye Et
 • Resimler
 • Öneri Kutusu
 • dormakaba Kaba eXpert Plus 68-71 mm Standart Ölçü ikili Pas Sistem Çelik Kapı Kilit Göbeği

  Ürün Özellikleri :

  Kapı kilidi göbeği ölçüsü nasıl alınır.. Öğrenmek için Tıklayınız..


  1- Çelik takviyeli kapı kilidi göbeği; 
  Bu özellik sayesinde kapı kilit göbeğiniz kırılmalara karşı çok yüksek bir direnç kazanır.
  2- Anti-Drilling Koruması; 
  Özel olarak tasarlanarak yerleştirilmiş çelik elementler barelin delinerek açılmasını engelleyerek uluslarası standartarın üstünde bir koruma süresi sağlar.
  3- Anti-Picking Koruması; Patentli profili, özel pimleri ve bloklama pimi ile maymuncuka ile açılması imkansızdır.
  4- Anti-Bumping Koruması; Şifreleme pimlerinde kullanılan patentli merkezi pim yapısı ve kullanılan yan elementler anahtara vurularak gerçekleştirilen bumping saldırılarından %100 koruma sağlar.
  5- Patentli anahtar ve güvenlik kartı; Kaba eXpert plus barelin anahtarı sadece yetkili bayilerde, güvenlik kartı mevcutsa kopyalanabilir. Yetkili noktamız olmayan bir çilingir Kaba eXpert plus barelinin anahtarını kesinlikle kopyalayamaz.
  6- Renkli ve üzerine yazı yazılabilen anahtar; Ücretsiz olarak sunulan bu özellik sayesinde anahtarlarınız kişiye özel olarak tasarlanır ve diğer aile bireyleriyle anahtarınızın karışması engellenir

  Kapı kilidi göbeği seçerken nelere dikkat etmeliyiz.. Öğrenmek için Tıklayınız..


  İkili pas sistem kilit göbeği nasıl çalışır :


  İkili pas sistemde size 2 adet kilit göbeği ve her iki göbeği çevirebilen toplamda 3 adet anahtar verilir. Anahtar adedi seçiminize bağlı olarak arttırılabilir.
  Genellikle iki kilit göbeğine sahip olan çelik kapılarda alt ve üst kilide takılması şeklinde kullanılır. Bu sayede tek bir anahtarla iki kilit birden kilitlenip açılabilir ve daha az miktarda anahtar taşınması söz konusu olur.
  İkinci kullanım alanı ise; 2 evi olanlar bu sistemi alarak 2 ayrı kapıya takarlar. böylece tek anahtarla 2 evin kapısı tek anahtarla açılabilir. Genelde ikinci ev olarak yazlıklarda kullanımı yaygındır. 
  Üçüncü kullanım alanı ise ev ve işyeri şeklindedir; ilk barel evinize, ikincisi iş yeri kapısına takılır ve tek anahtarla hem ev hemde iş yerinin kapı kilidi açılabilir. Bu kullanım şekli iş yerinin anahtarını üçüncü şahıslara veriyorsanız sakıncalıdır. Bu gibi durumlar için master anahtar sistemi kullanmanızı tavsiye ediyoruz.
  Diğer bir kullanım şekli ise bahçe kapısı ve bir adet çelik kapısı olan evlerdir. Böylece hem bahçe kapısı hemde ev kapısı tek anahtarla açılabilir  Bu sistemde silindirlerden biri mandallı diğer ise içeride anahtar takılıysa açılamayacak şekilde dizayn edilmiştir. Konu ile ilgili açıklama aşağıdadır;

  İçeride Anahtar Takılıysa Açılamayan Silindir nasıl çalışır :

  Bu sistemde evin kapısı iç taraftan kilitlenirse, diğer ikinci anahtarınızla kapınızı dışarıdan açamazsınız. Bu sistem siz evdeyken ikinci bir anahtara sahip olan kişinin dışarıdan izinsiz girmesini engellemek için kullanılır. Hemen hemen tüm kapı kilit göbeklerinde standarttır. 

  Mandallı silindir nasıl çalışır :

  Bu sistemde kapı kilidi silindirinin evin içinde kalan tarafında kilidi açıp kapatmaya yarayan bir mandal bulunur. Kapı içeriden kilitlenmiş olsada kapı ikinci anahtarla dışarıdan açılıp kapanabilir. Mandallı silindir sayesinde eve girer girmez anahtar kullanmadan kapı kilitlenebilir ve anahtarın kapının üzerinde unutulup evden çıkma olasılığı ortadan kalkar. 


  Hizmetli anahtarı nedir ve nasıl çalışır :

  Bu sistemde size;
  2 adet pas sistem Kaba eXpert plus çelik kapı kilidi göbeği
  3 Adet 2 bareli birden açabilen anahtar
  1 adet kırmızı Hizmetli Anahtarı gönderilir. 

  Evinizin anahtarını üçüncü kişilerle paylaşmak durumundaysanız bu sistemi kullanmanız faydalı olacaktır. Örneğin evinize belirli günlerde gelen bir yardımcınız var ve ona bir anahtar vermek durumundasınız... Bu gibi durumlarda yardımcınıza vermeniz gereken anahtar Hizmetli anahtarıdırHizmetli anahtarı, ikili pas sistem kapı kilit göbeklerinden yalnızca kapının alt tarafında takılı olanını açıp kapatabilir (kapı kilidinin dilini çekebilen kapı kilit göbeğini), üst tarafa takılan kapı kilit göbeğini açıp kapatamaz. Hizmetli anahtarı kapının iç tarafından normal şekilde çalışır.. Fakat kapıyı içeriden kilitlediğinde, sizin normal anahtarınız yineden kapıyı dışarıdan açabilir. Nedeni, kapının içeriden kontrolünüz dışında kilitlenip, sizin evinize girişinizin engellenmemesidir.

  Sistem tam olarak şu şekilde kullanılır:

  - Evinize girecek kişiyle, hizmetli anahtarı paylaşılır.
  - Evinize gelecek olan kişi hangi gün gelecekse, o gün kapı sadece alt kapı kilidi göbeğinden kilitlenir ve anahtarı normalin dışında saat 7 yönünde çıkartılır. Üst taraftaki kapı kilidi göbeği kilitlenmemelidir. Aksi halde kapı hizmetli anahtarıyla açılamaz
  - Diğer günlerde (yardımcınızın gelmesini istemediğiniz günlerde) alt tarafta bulunan kapı kilit göbeğini kilitleyip, anahtarı saat 6 yönünde çıkartmanız gerekmektedir. Bu sayede yardımcınıza verdiğiniz hizmetli anahtarı kilidinizi açıp kapayamayacaktır. (yardımcınızın gelmeyeceği günlerde kapının üst tarafında bulunan kilidini de kilitlemenizi tavsiye ederiz)
  - Hizmetli anahtarı ikili pas sistem kilit göbeklerinde sadece alt tarafa takılacak kapı kilit göbeğine uygulanır. ikinci, yani üst tarafa takılan kapı kilit göbeğine uygulanmaz. Yani hizmetli anahtarını verdiğiniz kimse üst bareli kilitleyip açamaz.
  - Hizmetli anahtarı kapının iç tarafından normal şekilde çalışır.. Fakat kapıyı içeriden kilitlediğinde, sizin normal anahtarınız yineden kapıyı dışarıdan açabilir. Nedeni, kapının içeriden kontrolünüz dışında kilitlenip, sizin evinize girişinizin engellenmemesidir.


  Ağırlık(Kg)
  :
  0
  Garanti Bilgisi
  :
  2 Yıl Garantili
  Teslimat Bilgisi
  :
  3 gün sonra
  Ürün Özellikleri
  Göbek ölçüsü
  :
  68-71 mm Standart, Diğer Ölçüler
  Kapının iç kısmı
  :
  Arkası Mandallı
  Silindir sayısı
  :
  İkili Silindir
  Model
  :
  kaba experT Plus
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.